Kırılmıyorum artık, yırtılıyorum. Üstümde ölü bir deri gibi duruyor insanlığım.

Sıyırıp atmak istiyorum etrafımda yapış yapış duran insanlarımı. Temizlenmek istiyorum sizden.  Arınmak istiyorum gözlerinizden, sözlerinizden.

Elinizin, kırbaç haline getirdiğiniz dilinizin altında günden güne yırtılıyorum. İnsanlığım yırtılıyor. Ne yazık ki insanlığımın altında yeni bir insanlık yok. En azından sizin tanımlayabileceğiniz, paketleyip raflara dizebileceğiniz, ücretini ödeyebileceğiniz türden bir insanlığım yok.

Yok oluyorum. Yeniden doğmasam da gücenecek değilim. Ama imkan ve zaman varsa, bir mahzuru da yoksa, bakarsın derisini bir tarafa soyup atan bir yılan gibi yoluma devam ederim. Bakarsın yok olmam. Bakarsın başarırım, başarmak denen şey her neyse artık! Bakarsın kanatlarım bile çıkar. Siz hiç uçan yılan görmediniz mi? Ben de görmedim. Bakarsın o ben olurum. Kimseyi sokmayan, sürünmeyen, kıvranmayan, uçan bir yılan olurum bakarsınız. Eğer imkansız olan bir şey yapamayacaksam niye var oldum ki? Var oluş, yaşama imkan vermeden başka ne olabilirdi ki? Siliniyorum. Çabuk çabuk yazmalıyım. Bir kere var olduktan sonra yok olmanın imkanı yok mu yoksa? Satılan mal geri alınmaz mı deniyor yoksa?

Kibarlığın kalabalıklığından yalnızlığın vahşiliğine çekiliyorum. Dilli şeytanlardan dilsiz meleklere sığınıyorum. Acıyor muyum, acıyorumdur muhakkak ama o kadar da düşünmüyorum bunu. Acıyı yeterince düşünmüyorum. İnsanlar düşünerek ölmenin bile yolunu buldular. Düşünerek bir yara kapanır mıydı? Düşünerek bir acıdan kurtulabilinir miydi? Düşünerek yırtıklarımı dikebilir miydim? Yeryüzünde bunu başaranlar var mıydı? Daha fazla yırtılmasam iyiydi! Özümle arayı bu kadar da açmayaydım iyiydi!

A. Kızıltaş

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s